ОЛІМПІЙСЬКА АЛЕЯ
2021 рік - рік ХХХІІ Олімпіади, що відбулася в Токіо, Японії. Окрім цього, цей рік знаменний ювілейними датами – 30 річницею з дня створення Національного олімпійського комітету України та 20 річницею з дня створення Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області.
Виконавчий комітет Відділення НОК Чернігівщини прийняв рішення про відзначення знаменних дат.
Проведення урочистих заходів відбудеться у містах Чернігівської області: Прилуках, Ніжині та Новгород – Сіверському, Борзна та Чернігові. В рамках Заходів відбуваються події, на яких відзначать кращих фахівців із розвитку фізичної культури, спорту та олімпійського руху, проводяться урочисті лінійки, змагання, презентації видів спорту, майстер-класи, вікторини, і створюються Олімпійські Алеї, на яких прославлені спортсмени Чернігівщини, олімпійські чемпіони, призери та учасники Олімпійських Ігор, чемпіони та призери чемпіонатів світу, Європи разом з юними спортсменами, тренерами, ветеранами, фахівцями спорту висадять дерева.
До заходів будуть долучаться олімпійські чемпіони, призери та учасники Олімпійських Ігор. Почесним гостем має стати Президент Національного олімпійського комітету України, член МОК, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка та керівники регіональних відділень НОК із усіх областей України.
НАЦІОНАЛЬНИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли спортсмени України у складі збірної команди Радянського Союзу вперше прийняли участь в Іграх XV Олімпіади в Хельсінкі, Фінляндія. Із 1952 по 1990 роки олімпійський рух в Україні стрікмко розвивався. У кожній олімпійській команді СРСР щонайменше чверть спортсменів були українцями.
22 грудня 1990 року І Генеральна асамблея засновників прийняла рішення створити Національний олімпійський комітет України. У вересні 1993 року НОК України був остаточно визнаний Міжнародним Олімпійським Комітетом.
Основні завдання НОК України – забезпечення участі в Олімпійських іграх, розширення міжнародного співробітництва, популяризація масового спорту і здорового способу життя, фізичне і духовне збагачення людей.
За роки Незалежності українські спортсмени вибороли 149 олімпійські медалі: 39 золотих, 42 срібну та 78 бронзових.
НОК має свої відділення в усіх областях України.
Першим Президентом Національного олімпійського комітету було обрано Олімпійського чемпіона Валерія Борзова. Із 2005 року цю посаду обіймає Олімпійський чемпіон та член Виконкому МОК Сергій Бубка.
Зокрема, Сергій Бубка має такі досягнення:
- Заслужений майстер спорту СРСР та України з легкої атлетики;
- восьмиразовий чемпіон світу зі стрибків з жердиною;
- чемпіон Ігор XXIV Олімпіади;
- чемпіон Європи;
- Член МОК
- Перший віце-президент ІААФ
- Герой України
- Занесений до Книги рекордів Гіннеса за найбільшу кількість світових досягнень в легкій атлетиці.
- Тричі визнаний найкращим спортсменом світу: 1988 (Track & Field News), 1991 (Track & Field News), 1991 (United Press International)
ВІДДІЛЕННЯ НОК УКРАЇНИ В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Відділення НОК є обласною, некомерційною, незалежною громадською організацією, що є основою організаційної побудови НОК України.
Чернігівський обласний осередок НОК України створений у 2001 році. Першим головою осередку був Пиріжок Дмитро Олександрович.
Започатковується проведення спортивно-масових заходів під олімпійськими гаслами. Чемпіонками Олімпійських ігор стають Наталія Скакун та Олена Костевич.
У 2015 році Осередок реорганізовано у Відділення НОК України в Чернігівській області.
Чернігівщина має славні олімпійські та спортивні традиції. В області розвивається 77 видів спорту, з яких 28 олімпійських. Лише в 2018 році спортсменами області на міжнародних змаганнях завойовано 124медалі, з яких 57 золоті та на Всеукраїнських змаганнях завойовано 335 медалей, з яких 137 золоті .
Лише у 2018 році тренерами області підготовлено 37 майстрів спорту України, 2 МСУМК та 1 ЗМСУ. Кандидатів у майстри спорту України підготовлено -178 осіб. До складу збірних команд України із 50 видів спорту входять 316 представників Чернігівщини.
За результатами роботи у всеукраїнському рейтингу регіональних відділень у 2016 році Чернігівське відділення визнають найкращим.
Відділення Національного Олімпійського Комітету України в Чернігівській області у різні роки очолювали:
- Пиріжок Дмитро Олександрович;
- Романова Наталія Андріївна;
- Хоменко Володимир Миколайович;
- Носко Микола Олексійович;
- з 2015 року Відділення очолює Куліч Валерій Петрович, перший заступник голови – Лемеш Ніна Петрівна, заступник голови – Дериземля Андрій Васильович.
Чернігівщина славиться своїми олімпійськими традиціями. До олімпійських збірних команд України в різні часи входили представники Поліського краю, які ставали не лише учасниками літніх та зимових Олімпіад, а й виборювали золоті, срібні та бронзові медалі.
Ми пишаємося нашими героями:
- Батюк Олександр - Заслужений майстер спорту СРСР з лижних гонок;
- Волков Олександр - Заслужений майстер спорту СРСР з баскетболу;
- Авраменко Геннадій - Заслужений майстер спорту СРСР з кульової стрільби;
- Цербе - Несіна Валентина - Заслужений майстер спорту України з біатлону;
- Костевич Олена - Заслужений майстер спорту України з кульової стрільби;
- Скакун Наталія Анатоліївна - Заслужений майстер спорту України з важкої атлетики;
- Вакуленко Сергій - Заслужений майстер спорту з футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП;
- Бистревський Денис - Заслужений майстер спорту з плавання серед спортсменів з вадами слуху;
- Рептюх Ігор - Заслужений майстер спорту України з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату;
- Лень Олег - майстер спорту України міжнародного класу з футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП;
- Коломієць Олексій - майстер спорту України міжнародного класу з плавання серед спортсменів з вадами слуху.